+48 604 603 415 SERWISJMT@GMAIL.COM

Ustawianie zbieżności kół – Geometria kół Warszawa Ursynów, Natolin, Kabaty

Podczas regularnych przeglądów samochodu dużą uwagę zwraca się na takie rzeczy, jak układ hamulcowy, poziom oleju w silniku czy stan płynu chłodniczego. Kiedy zmieniasz opony z letnich na zimowe i odwrotnie, prosisz głównie o wyważenie opon. A co z geometrią kół?
Ustawianie zbieżności kół Warszawa – Ursynów, Natolin, Kabaty.

Co to jest geometria kół?

Geometria kół to proces pomiaru i regulacji elementów układu kierowniczego i zawieszenia w twoim samochodzie zgodnie ze specyfikacjami producenta pojazdu w celu poprawy komfortu, osiągów, obsługi i bezpieczeństwa. Zasadniczo osiowanie kół polega na dostosowaniu położenia kół względem siebie i drogi, aby wydłużyć żywotność opon i zawieszenia.

W skrócie – geometria kół oznacza, jak koło ustawia się podług siebie lub jednej z osi symetrii podwozia. Podstawowymi parametrami kół w aucie są: ustawienie zbieżności kół, kąt ich pochylenia, kąt pochylenia osi sworznia zwrotnicy, a także kąt wyprzedzania osi sworznia zwrotnicy. Takie właśnie parametry zostaną sprawdzone w trakcie wykonywania usługi geometria kół – Warszawa Ursynów to miejsce, gdzie możesz z niej skorzystać.

Zbieżność to parametr określający położenie kół z przodu bądź z tyłu względem siebie. Zbyt duże nachylenie do wewnątrz lub na zewnątrz, zwane również odpowiednio ujemnym i dodatnim pochyleniem, wskazuje na niewłaściwe ustawienie i wymaga regulacji. Co może być przyczyną tego stanu? Zużyte łożyska, przeguby kulowe i inne części samochodowej instalacji.

Geometria kół a wyważanie opon

Jeśli nadal wierzysz, że geometria kół i wyważanie opon to jedna i ta sama rzecz – zapomnij o tym. Obie czynności to dwie bardzo różne praktyki. Podczas gdy ustawienie zbieżności kół uwzględnia geometrię i położenie kół względem siebie oraz powierzchni drogi, wyważenie zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru wokół koła, dzięki czemu opona obraca się płynnie, zapewniając optymalny komfort na drodze. Gdzie wykonać ustawienie zbieżności kół. Warszawa Ursynów to dzielnica z właściwym warsztatem samochodowym.

Po czym zorientujesz się, że Twój samochód potrzebuje ustawienia zbieżności kół?

Gdy koła Twojego samochodu nie są odpowiednio ustawione, może to powodować bardzo szybkie lub nierównomierne zużycie opon. Możesz nawet zauważyć, że kierownica ciągnie w jednym lub drugim kierunku. W dłuższej perspektywie może być to bardzo niebezpieczne – szczególnie jeśli jedziesz w deszczu bądź śniegu. Brak geometrii kół to nie tylko utrata przyczepności na nawierzchni, ale niebezpieczeństwo, że twój pojazd może zjechać z pasa, na którym się znajdujesz.

“Najlżejszym” mankamentem w braku ustawienia zbieżności kół mogą być drgania i wibracje kierownicy. Z czasem spowoduje to, że jazda samochodem będzie bardzo nieprzyjemna, a samochód może z opóźnieniem reagować na twoje manewry. Słyszałeś pewnie o tym, że auto znów “ściąga” na lewą bądź prawą stronę. Przyczyną może być złe ustawienie kątów pochylenia kół. Sprawdź zbieżność kół. Warszawa Ursynów – tu warsztat oferuje taką usługę.

Co zyskujesz, regularnie sprawdzając zbieżność kół?

Przede wszystkim – mniejsze zużycie opon. Główną przyczyną przedwczesnego zużycia opon jest właśnie zła geometria kół. Ponieważ jedna część opony jest obciążana, co powoduje szybsze zużycie tego obszaru bieżnika. Jeśli chcesz wydłużyć żywotność twoich opon o tysiące kilometrów, ważna jest geometria. Warszawa Ursynów zapewnia najlepszy warsztat do wyregulowania tego parametru. Brak odpowiedniego ustawienia zbieżności kół to opór opon, inaczej zwany oporem toczenia, a to prowadzi do wzrostu zużycia paliwa. Warto zadbać, by koszty eksploatacji pojazdu nie rosły.

Dwa czynniki, o których przeczytałeś powyżej, wpływają na rzecz w obecnych czasach najważniejszą – ekologię. Mniejsze zużycie paliwa i dłuższy czas, w którym używasz opon to obniżka emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Kiedy należy korzystać z usług geometrii kół i ustawianiu zbieżności?

Co 20 tysięcy przejechanych kilometrów należy skorzystać z usługi ustawiającej zbieżność. Warszawa Ursynów to dzielnica, w której mechanicy wykonują to zadanie. Jeśli chcesz być bardzo dokładny, to warto sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, nawet gdy zdarzy ci się najechać na wysoki krawężnik czy przeszkodę na drodze. Również zakup nowych kół powinien być powodem, dla którego znajdziesz najlepszego mechanika na warszawskim Ursynowie. Geometria kół potrzebna jest również po każdej naprawie układu kierowniczego lub zawieszenia. Pamiętaj o niej także, jeśli pojazd brał udział w wypadku lub kolizji. Szerokiej drogi!

Dla najwyższej jakości usługi naprawy Twojego pojazdu w Warszawie, wybierz mechaników samochodowych, na których możesz polegać. Właśnie takich profesjonalistów możesz znaleźć w Auto Serwis JMT, który posiada ponad 15 lat doświadczenia w swoim fachu. Zapewnimy Ci profesjonalne podejście, kompleksową naprawę oraz atrakcyjne ceny. Nasza pasja to motoryzacja, a Twoja?

Rozładowany akumulator w zimę?

Rozładowany akumulator w zimę?

Akumulator w zimę jako, że w lecie nasz akumulator trzyma 100% swojej pojemności, przy ujemnych temperaturach pojemność elektryczna spada do 80-60%. Jeżeli nasz akumulator jest stosunkowo nowy (poniżej 5lat) najlepszym rozwiązaniem, będzie podładowanie go...

Przygotowanie auta na sezon zimowy

Przygotowanie auta na sezon zimowy

Przygotowanie auta na zimę - o czym powinniśmy pamiętać? Okres zimowy to niższe temperatury, większa wilgotność powietrza, śnieg, gołoledź, gorsza widoczność i wiele więcej. Jak przygotować auto do sezonu zimowego? Przygotowanie wnętrza samochodu Zacznijmy od wnętrza...

Plan i wycena jest indywidualna dla każdego pojazdu
Mechanika samochodowa dopasowana do Twoich potrzeb

Przegląd auta

Współpracujemy z