Wymiana klocków hamulcowych – Warszawa Ursynów, Natolin, Kabaty

Klocki to obok tarcz jedne z najważniejszych elementów układu hamulcowego.
Bez nich bezpieczna podróż autem nie byłaby możliwa.

Jak przeprowadzana jest wymiana klocków hamulcowych i w jakich odstępach czasu należy ją wykonywać?

Umów wizytę w naszym serwisie!

Wymiana klocków hamulcowych – dlaczego potrzebna?

Materiał cierny, z jakiego wykonane są klocki hamulcowe, ulega wytarciu pod wpływem pracy. Dlatego każde hamowanie powoduje, że ich żywotność jest skracana. Wartością minimalną dla tych elementów jest 1,5 mm grubości. Jednak najlepiej jest nie czekać do tego momentu i wymienić je dobrym serwisie samochodowym, gdy ich grubość oscyluje w granicy 2 mm.
Wcześniejsza wymiana klocków hamulcowych sprzyja zachowaniu bezpieczeństwa. Istnieje mniejsze ryzyko uszkodzenia cienkiego elementu i pozbawienia się siły hamowania.

Jak przebiega wymiana klocków hamulcowych?

Procedura wymiany klocków nie należy do najbardziej skomplikowanych. Zawsze zaczyna się ona od zdjęcia kół na osiach, które wymagają zmiany części. Po tym zabiegu należy zdemontować zaciski hamulcowe z tarcz i uwolnić z nich klocki.Zabiegiem świadczącym o profesjonalizmie mechanika jest dokładne wyczyszczenie zacisków z pyłu powstałego na skutek tarcia. Dzięki temu nowe klocki hamulcowe bez trudu wejdą w miejsca przeznaczone dla nich w zaciskach. Dobrym zwyczajem jest również delikatne starcie ostrych krawędzi dokoła okładziny ciernej, by mogła lepiej dopasować się do tarczy hamulcowej. Wyjątkiem jest oczywiście wymiana jednego i drugiego elementu, bo wtedy są one idealnie gładkie.O czym pamiętać podczas wymiany klocków hamulcowych?

O czym pamiętać podczas wymiany klocków hamulcowych?

  1. Pierwsza sprawa, której należy się trzymać to minimalna grubość klocków. Nie warto czekać do momentu, aż będą ocierać blaszkami o tarcze i dodatkowo ją niszczyć.
  2. Po drugie wymiana klocków hamulcowych zawsze odbywa się parami.
Oznacza to, że na każdej osi trzeba wymieniać klocki na jednym i drugim kole. Fakt wymiany tych części nie oznacza, że musisz odpowietrzać układ hamulcowy. Nie trzeba też za każdym razem zmieniać tarczy hamulcowej, bo jej żywotność zwykle oscyluje na 2-3 wymiany klocków. Bardzo ważne jest, by dokładnie wyczyścić jarzma hamulcowe przed założeniem nowych elementów. Od czasu do czasu należy je zregenerować, szczególnie wtedy, gdy klocki nie cofają się.

Skorzystaj z wymiany klocków hamulcowych w naszym serwisie samochodowym JMT!

Zapamiętaj nasz adres – Warszawa Ursynów Migdałowa 2A. To tutaj dokonasz kompletnej naprawy układu hamulcowego w swoim samochodzie.

Skorzystaj z zakładki „kontakt” i wybierz najlepszą dla siebie formę rozmowy.

Daj nam znać, a my zajmiemy się resztą. Do zobaczenia!

Dla najwyższej jakości usługi naprawy Twojego pojazdu w Warszawie, wybierz mechaników samochodowych, na których możesz polegać. Właśnie takich profesjonalistów możesz znaleźć w Auto Serwis JMT, który posiada ponad 15 lat doświadczenia w swoim fachu. Zapewnimy Ci profesjonalne podejście, kompleksową naprawę oraz atrakcyjne ceny. Nasza pasja to motoryzacja!

Wskazówki dotyczące wymiany płynu chłodzącego w samochodzie

Wskazówki dotyczące wymiany płynu chłodzącego w samochodzie

Wymiana płynu chłodniczego – Warszawa Ursynów, Natolin, KabatyLatem, jazda samochodem może być kłopotliwa. Za każdym razem, gdy uruchamiasz samochód, temperatura silnika gwałtownie wzrasta. Dzieje się tak dlatego, że płyn chłodzący w Twoim samochodzie nie jest...

Przewodnik po wymianie sprężyn zawieszenia w samochodzie

Przewodnik po wymianie sprężyn zawieszenia w samochodzie

Wymiana sprężyn zawieszenia – Warszawa Ursynów, Natolin, KabatySprężyny zawieszenia samochodu to niezbędny element, który utrzymuje zawieszenie Twojego samochodu w najwyższej formie. Jeśli chcesz wymienić stare sprężyny zawieszenia, ten artykuł pomoże Ci zrozumieć,...

Przegląd samochodu

Przegląd samochodu

Przegląd okresowy samochodu, czyli jak zadbać o stan techniczny swojego pojazdu   1. Opony – jedyny punkt styku z asfaltem     Jednym z najważniejszych elementów auta wymagających szczególnej uwagi są opony naszego auta. Dlaczego? Jeśli opony naszego auta są niezdatne...

Plan i wycena jest indywidualna dla każdego pojazdu
Mechanika samochodowa dopasowana do Twoich potrzeb

Przegląd auta

Współpracujemy z

Wymiana klocków hamulcowych – na czym polega i jak często wykonywać?

Wymiana klocków hamulcowych – dlaczego potrzebna? Umów wizytę w naszym serwisie! Warszawa, Ursynów, Natolin, Kabaty. Zadbaj o układ hamulcowy.

Product Brand: Auto Serwis JMT

Product Currency: PLN

Product Price: wycena

Product In-Stock: InStock

Ocena redakcji:
5
Auto Serwis at JMT | + posts

Profesjonalny serwis samochodów osobowych w Warszawie.